Med helt rolig beliggenhed ud til grønt område ligger dette nyrenoverede spa-sommerhus, kun 900 m fra en af Danmarks bedste badestrande. Der er foruden spabad sauna solarie også mulighed for at spille elektronisk dart og leje af huset giver gratis adgang til stort badeland året rundt, weekendleje muligt. Se mere på egen hjemmeside www.mt-sommer.dk hvor der er flere sommerhuse på Marielyst og i Sverige.
Også weekend leje
Mail gerne for ledige perioder evt fra hjemmesiden www.mt-sommer.dk
Weekend fra kun kr 1900
|
Vi beklager, at du har ledt forgæves, og vi arbejder på at skaffe flere sommerhuse. Men indtil da opfordrer vi dig til at lede videre her: |
Simosol: Sommerhus Blokhus Løkken Udlejning Vacasol: Sommerhusudlejning i Europa Miniferie: Bed & Breakfast Danmark |
På trods af vores 980 privatsommerhuse kan nogle geografiske områder være fuldt booket indimellem. Så prøv disse udlejningsbureauer:
Vi har et varieret udvalg af private sommerhuse, se fx disse:



1. januar 2011 trådte nye regler i kraft vedr. beskatning af sommerhus lejeindtægter.
Der er sket ændringer vedr. bundfradraget, men det kan koste dyrt, hvis man lader sig lokke af et forhøjet bundfradrag hos udlejningsbureauerne. Se hvordan en privat udlejer med en lejeindtægt på 25.000 kr. årligt mister 7.000 kr. EFTER skat ved at skifte fra privatudlejning til udlejning via et udlejningsbureau.