Dejlig sommerlejlighed.
Bookninger for sæsonen 2012 er begyndt.
Total renoveret siden 2005, senest bedeværelset. Beliggende udenfor den gamle købstad Svaneke i fantastiske omgivelser, med udsigt over havet, marker og skov. Lejligheden indeholder køkken, badeværelse, vinkelstue til kip og med hems samt 3 værelser med dobbeltsenge. Envidere har huset en fælles tagterrasse med den mest fantastiske udsigt, hvor måltiderne kan nydes ved grillen. (huset er ikke handikap og småbørne venlig på grund af stejle trapper) Byttedag Søndag. afrejse tidspunkt kl. 10.00 indtjekning kl. 16.00 TRÅDLØS INTERNET OPKOBLING Viasat parabol med 58 tv-kanaler SE MERE PÅ www.bornbo.dk
Nu også med opvaskemaskine.
2 cykler billigt til leje. 1 herre og 1 dame cykel.
Lejer kun ud i JUNI - JULI - AUGUST
|
Vi beklager, at du har ledt forgæves, og vi arbejder på at skaffe flere sommerhuse. Men indtil da opfordrer vi dig til at lede videre her: |
Simosol: Sommerhus Blokhus Løkken Udlejning Vacasol: Sommerhusudlejning i Europa Miniferie: Bed & Breakfast Danmark |
På trods af vores 980 privatsommerhuse kan nogle geografiske områder være fuldt booket indimellem. Så prøv disse udlejningsbureauer:
Vi har et varieret udvalg af private sommerhuse, se fx disse:



1. januar 2011 trådte nye regler i kraft vedr. beskatning af sommerhus lejeindtægter.
Der er sket ændringer vedr. bundfradraget, men det kan koste dyrt, hvis man lader sig lokke af et forhøjet bundfradrag hos udlejningsbureauerne. Se hvordan en privat udlejer med en lejeindtægt på 25.000 kr. årligt mister 7.000 kr. EFTER skat ved at skifte fra privatudlejning til udlejning via et udlejningsbureau.