Nyt, lækkert feriehus med panorama havudsigt
Dertil kommer sidebygning på cirka 40 kvm. Med nyistandsat værelse med dobbeltseng og badeværelse.
Huset rummer to lyse, indretningsvenlige værelser, såvel som en separat sidebygning med nyt værelse, nyt badeværelse og nyt toilet. I stueplan finder I et nyt, stort og veludstyret køkken, der er åbnet op mod en dejlig lys, ombygget stue og køkken-alrum. Fra stuen er der udgang til en fantastisk og rummelig havestue, der som huset har gulvvarme, så det er et lækkert, oplagt sted at samles og med en fabelagtig panoramaudsigt til havet. Ovenpå finder I værelse og en hyggelig stue. Både hus og sidebygning har nye, stilrene badeværelser det ene med et kæmpe badekar. Begge har bruseniche. Og huset er ifbm. totalrenovering blevet udstyret med en ny luft-til-vand varmepumpe af den fineste kvalitet.
Sommerhuset er placeret på en stor, grøn grund på hele 1.732 kvadratmeter, der ligger lige ud til havet. Her kan I slå benene op og hovedet fra på en af de mange skønne udearealer og nyde lyden af de brusende bølger. Huset råder over to terrasser samt en kæmpe altan, så ligemeget hvad klokken slår, kan I finde en solplet med havudsigt. Slutteligt får I en dejlig have, der inviterer til et væld af udendørs aktiviteter såvel som en aflukket garage.
Det er selvsagt, at beliggenheden er helt i top. Får I det lidt for varmt af at sidde i solen, så er det blot at træde over den rolige Klitvej; så er I på en sandstrand, der strækker sig lige så langt øjet rækker i begge retninger. Her kan I enten bade i det kølige havvand eller tage en spadseretur langs kysten, hvor I vil støde på naturskønne områder, velanlagte badestrande, en fiskehandler lige ved siden af huset og ikke mindst hyggelige restauranter og Vaffelbageriet ned ad kyststrækningen ved den ferievenlige landsby Fjellerup, hvor I også finder gode indkøbsmuligheder. Med placeringen er der oplagt mulighed for ture til resten af Djursland.F.eks. ligger Djurs Sommerland samt Lubker Spa og Golf kun 17 minutters kørsel væk, Randers Regnskov knap 40 minutter fra adressen og Kattegat Centret kan nås på en time. Her kommer I ikke til at kede jer. Kun en times kørsel fra Århus og 35 minutter fra Randers, er dette en perfekt ferieoase for travle storbyfolk eller alle, der ønsker et roligt sted at trække sig tilbage, og hvor mulighederne står i kø.
Gulvvarme badeværelse, Gulvvarme køkken-alrum, Gulvvarme noget af huset, Badekar
Gratis internet, Trådløst internet (WiFi), TV
Altan, Havemøbler (4), Tørrestativ, Indhegnet grund, Privat strand, Privat parkering, Garage
Opvaskemaskine, Vaskemaskine, Tørretumbler, Køleskab, Elkomfur, Elkogeplade, Emhætte, Separat ovn, Mikrobølgeovn, Fryser, Elkedel, Kaffemaskine, Brødrister, Støvsuger
Varmepumpe, Helårsisoleret
Udlejers seneste kalenderopdatering var 08.06.2022
Yderligere informationer fra udlejeren:
Strøm efter forbrug. :-)
Har du spørgsmål til ferieboligen? Eller er du måske klar til at booke?
Kontakt da venligst udlejeren, da det kun er udlejeren, der kan hjælpe dig videre.
Læs mere her om leje af feriebolig via SommerhusDanmark.dk.
Husk at tjekke kalenderen for ledige perioder og priser, inden du kontakter udlejer. Udlejer forstår Dansk, Deutsch, English, Svenska, Norsk, Français.