11-3082 : Sommerhus i Nr. Lyngby til 8 personer
Vil I kunne gå til en lækker sandstrand på fem minutter?
Vil I nyde fred og ro om aftenen?
Vil I have privatliv i en stor lukket have?
Vil I bo i et hyggeligt hus med fine faciliteter?
Så er Soltoften 7 i Nr. Lyngby måske det rigtige valg for jer.
Huset er fra 1984, men gennemgik en større renovering i 2022. Charmen er heldigvis bevaret. Så man kan sagtens mærke, at det er et klassisk sommerhus bygget i træ.
Der er plads til otte gæster i de fire soveværelser. To af værelserne har enkeltsenge, og de andre to har en dobbeltseng. Der er installeret usb-porte ved alle sengene.
I skal dog være opmærksomme på, at de fire enkeltsenge er 10 centimeter kortere og smallere end standardmål, så huset er ikke egnet til otte store voksne mennesker. Se gerne på plantegningen med de specifikke mål for alle otte sengepladser.
Man kan vælge mellem to badeværelser, der begge har brusere. I det ene badeværelse er der også en spa til to personer samt sauna.
Køkkenet har alt i udstyr og ikke mindst masser af plads til madvarer.
Der er tre forskellige varmekilder i sommerhuset. Energibesparende varmepumpe i køkkenet/stuen, nye højeffektive elradiatorer i alle værelserne samt digitalt styret gulvvarme på begge badeværelser og i den store entré.
Sommerhuset ligger på en er 1.526 m2 stor grund. Der er græsplæne hele vejen rundt om huset, så mulighederne for boldspil og leg er uendelige. Samtidig er der også gyngestativ og sandkasse til de helt små. Der er rigtig mange forskellige havemøbler med hynder og en fin grill.
Huset er omkranset af sammenlagt 85m2 terrasser. Den største terrasse vender mod syd og lige ud til græsplænen. Her er masser af plads til solbadning. Den vestvendte terrasse har monteret infrarøde varmelamper. Så det er med andre ord der, I skal nyde solnedgangen. Den østvendte terrasse er velegnet til en hyggelig brunch eller blot kaffe ved solopgang.
I stuen er der tv med Dolby Atmos. I kan streame jeres egne tjenester via Chromecast, men vi har også streamingtjenester, der er åbne for alle gæsterne. Der er danske og tyske tv-kanaler. Huset har indlagt højhastighedsfibernet med wi-fi. 1000/1000 mbit.
Der er fred og ro. Sommerhuset ligger for enden af en blind vej, så man er afskærmet fra nysgerrige blikke og kan nyde privatlivet. Der er fine parkeringsforhold.
Husdyr er desværre ikke velkomne, og der må heller ikke ryges nogen steder.
Rygning ikke tilladt i huset.
Ingen udlejning til ungdomsgrupper
Rygning ikke tilladt i huset.
Ingen udlejning til ungdomsgrupper
Annonce ID:
11-3082
Sted:
Nr. Lyngby
Udlejertype:
Bureau (Sol og Strand)
Personer:
8 pers.
Soverum:
4 soverum
Byggeår:
1984
Husareal:
94 m2
Husdyr må medbringes:
Nej
Rygning tilladt indendørs:
Nej
Havudsigt:
Nej
Swimmingpool:
Nej
Spabad:
Nej
Sauna:
Nej
Vaskemaskine:
Ja
Tørretumbler:
Ja
Opvaskemaskine:
Ja
Microbølgeovn:
Ja
Brændeovn:
Ja
Varmepumpe:
Ja
Sat-tv:
Nej
Fordeling af sovepladser :
= åbent for booking
= lukket for booking
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Priser:
| Periode | Pris i DKK |
|---|
Priser (DKK)
14-03-2026 til 21-03-2026
Uge pris:
3.974 DKK04-04-2026 til 11-04-2026
Uge pris:
6.308 DKK11-04-2026 til 18-04-2026
Uge pris:
3.872 DKK02-05-2026 til 09-05-2026
Uge pris:
3.974 DKK16-05-2026 til 23-05-2026
Uge pris:
4.583 DKK30-05-2026 til 06-06-2026
Uge pris:
4.583 DKK26-09-2026 til 03-10-2026
Uge pris:
4.583 DKKYderligere informationer fra udlejeren:
Depositum opkræves : 1050 DKK
Slutrengøring kan tilkøbes for : 1259 DKK