Sommerhus højt placeret i det skønne Trappendal sommerhusområde, så I kan nyde udsigten til Lillebælts blå vand til fulde.Huset er bygget med en integreret udestue, der gør, at det nærmest føles som at naturen trækkes ind i stuen. I huset er der mulighed for at se dansk fjernsyn med adgang til to danske kanaler. Gratis wifi.Huset er ikke isoleret hele året rundt.
Der er langt over 100 m2 stort terrasseområde, både mod øst hvor I kan nyde f.eks. morgenkaffen og et område mod syd/vest, hvor I kan opholde jer hele dagen. Der er endda et område, der er overdækket, så I kan indtage maden udenfor i al slags vejr. Terrassen er forsynet med mange dejlige havemøbler f.eks. 2 sæt havemøbler, solsenge og solstole.Den store grund giver jer endvidere mulighed for masser af plads at lege på og meget tæt på sommerhuset finder I en af flere legepladser i området.
Stranden i Hejlsminde er kendt for at være meget børnevenlig, der findes endvidere flere badebroer langs stranden. Vandet benyttes i øvrigt flittigt til f.eks. at windsurfe og kitesurfe på dage med lidt vind. Udlejes ikke til ungdomsgrupper.
Et refunderbart depositum kan blive opkrævet tættere på din ankomstdato. Sikkerhedsdepositummet sikrer et problemfrit ophold og dækker eventuelle ekstra tjenester eller forbrugsomkostninger.
Depositummet dækker forbrug af forsyninger under dit ophold samt eventuelle ekstra ydelser, der måtte benyttes.
Det endelige beløb vil blive justeret baseret på faktiske måleraflæsninger og brug af ekstra ydelser. Eventuel resterende saldo vil blive refunderet inden for 21 dage efter udtjekning.
Depositummet fungerer blot som en forudbetaling for omkostninger, som du under alle omstændigheder ville skulle betale, og sikrer en gnidningsfri oplevelse både under og efter opholdet.
Udlejertype:
Bureau (Dancenter)
Husdyr må medbringes:
Nej
Rygning tilladt indendørs:
Nej
Fordeling af sovepladser :