62-1044 : Sommerhus i Sandersvig til 11 personer
Et skønt sommerhus med en attraktiv beliggenhed i det populære sommerhusområde Podehaven i Sandersvig. Området er højt beliggende, og dermed er der mulighed for at få et glimt af vandet.
Sommerhuset, som vil kunne danne den perfekte ramme om en afslappende ferie, er indrettet til såvel 1 som 2 familier, men også til flere par, som ønsker at tilbringe en fælles ferie i dejlige omgivelser. Huset er bl.a. indrettet med fire dejlige soveværelser og to rummelige hemse samt mulighed for en ekstra opredning i aktivitetsrummet.
Det rummelige hus giver masser af muligheder for indendørs hygge men også for timer, hvor du kan være aktiv. I det store aktivitetsrum er der lagt op til mange timers sjov – her kan der dystes i dart, bordtennis eller pool.
Udendørs findes der gode aktivitetsmuligheder for de små feriegæster som trampolin, sandkasse og gynge. Der findes også en lille bålplads således hele familien kan nyde hyggelige timer under åben himmel.
Sandersvig ligger naturskønt ved Lillebælt, omgivet af skov, strand, seværdigheder og naturoplevelser. I den nærliggende by Hejlsminde kan du opleve den hyggelige bådehavn og nyde udsigten til Fyn og de små øer i Lillebælt. Tag også på udflugt til Christiansfeld, som bl.a. er kendt for sine honningkager, men som også er anerkendt af UNESCO for sin unikke kulturhistorie.
Rygning ikke tilladt i huset.
Ingen udlejning til ungdomsgrupper
Rygning ikke tilladt i huset.
Ingen udlejning til ungdomsgrupper
Annonce ID:
62-1044
Sted:
Sandersvig
Udlejertype:
Bureau (Sol og Strand)
Personer:
11 pers.
Soverum:
4 soverum
Byggeår:
2014
Husareal:
159 m2
Husdyr må medbringes:
Nej
Rygning tilladt indendørs:
Nej
Havudsigt:
Ja
Swimmingpool:
Nej
Spabad:
Nej
Sauna:
Nej
Vaskemaskine:
Ja
Tørretumbler:
Ja
Opvaskemaskine:
Ja
Microbølgeovn:
Ja
Brændeovn:
Ja
Varmepumpe:
Ja
Sat-tv:
Nej
Fordeling af sovepladser :


|
Priser:
Periode | Pris i DKK |
---|